MŚ w biathlonie: Monika Hojnisz-Staręga 16. w biegu indywidualnym

16.02.2021 14:00
Monika Hojnisz-Staręga

Monika Hojnisz-Staręga zajęła 16. miejsce w biegu indywidualnym na 15 km podczas biathlonowym MŚ w Pokljuce 2021. Wygrała Marketa Davidova, która jako jedyna z czołówki ani razu nie spudłowała.

• Monika Hojnisz-Staręga zajęła 16. miejsce w biegu indywidualnym podczas biathlonowych MŚ w Pokljuce i zakwalifikowała się do niedzielnego biegu masowego
  • Fatalnie spisały się pozostałe Polki: Kamila Żuk uplasowała się na 59. pozycji, Anna Mąka na 68., a Kinga Zbylut nie ukończyła biegu
  • Wygrała Marketa Davidova przed Hanną Oeberg i Ingrid Landmark Tandrevold

Monika Hojnisz-Staręga dwa razy pomyliła się na strzelnicy [każde pudło do karna minuta - red.] i do sensacyjnej mistrzyni świata straciła ponad 2,5 minuty. Najbardziej doświadczona z polskich biathlonistek osiągnęła inny z celów - zakwalifikowała się do kończącego MŚ w Pokljuce biegu masowego, w którym w 2013 roku wywalczyła brązowy medal w Novym Meście.

"Nie był to perfekcyjny wyścig, ale umocnił pozycję do mass startu, więc kolejna szansa przede mną. Zawsze można gdybać, zawsze jeden strzał. Ale po co? Nic nie zmieniamy? Teraz grunt to odpoczynek, regeneracja, bo czuję, że organizm się domaga" - napisała Hojnisz-Staręga na Facebooku.

Fatalnie spisały się pozostałe reprezentantki Polski. Kamila Żuk uplasowała się na 59. pozycji, Anna Mąka - na 68., natomiast Kinga Zbylut nie ukończyła biegu. Zeszła na trzeciej rundzie, mając na koncie sześć pudeł.

MŚ w Pokljuce 2021: Zwycięstwo Davidovej w biegu indywidualnym

Marketa Davidova odniosła dopiero drugi w karierze triumf w zawodach Pucharu Świata, do którego MŚ się zaliczają. Wcześniej zwyciężyła w sprincie w Anterselvie w sezonie 2018/19.

We wtorek o jej sukcesie zdecydowało bezbłędne strzelanie, którym z całej stawki mogła się pochwalić jeszcze tylko jedna zawodniczka - sklasyfikowana na 25. miejscu Galina Wiszniewska z Kazachstanu. Dzięki temu Czeszka uzyskała 27,9 s przewagi nad mistrzynią olimpijską (2018) i świata (2019) w tej konkurencji Hanna Oeberg. Szwedka miała jeden niecelny strzał, podobnie jak brązowa medalistka Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold, która do Davidovej straciła minutę i cztery sekundy.

Wtorkowe zawody zakończyły rywalizację w biegu na 15 km w Pucharze Świata w tym sezonie. Małą Kryształową Kulą za tę konkurencję podzielą się Austriaczka Lisa Theresa Hauser i Włoszka Dorothea Wierer.

MŚ w Pokljuce 2021: Wyniki biegu indywidualnego kobiet

1. Marketa Davidova (Czechy)              42.27,7 (0 karnych minut)
 2. Hanna Oeberg (Szwecja)             strata 27,9 s (1)