MŚ w Oberstdorfie: Złoty medal Jarla Magnusa Riibera, Polacy daleko

26.02.2021 17:40
Jarl Magnus Riiber

Jarl Magnus Riiber zdobył złoty medal mistrzostw świata w Oberstdorfie. Norweg triumfował w kombinacji norweskiej - na normalnej skoczni i biegu na 10 km.

Drugie miejsce wywalczył Fin Illka Herola (strata 0,4 s), a trzeci był Norweg Jens Luuras Oftebro (strata 0,9 s).

Słabiej spisali się Polacy. Szczepan Kupczak zajął 29. miejsce, a Andrzej Szczechowicz 38.

38. Andrzej Szczechowicz (Polska) - 4.26,0

Piątkowe zawody były pierwszą z pięciu konkurencji w tej dyscyplinie na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. W sobotę kombinatorzy norwescy powalczą o medale na skoczni normalnej i w biegu na 5 km, w niedzielę - w rywalizacji drużynowej na skoczni normalnej i sztafecie 4x5 km. Później planowane są jeszcze zmagania na dużej skoczni.

W piątek wieczorem do rywalizacji w MS w Oberstdorfie włączą się skoczkowie narciarscy. Kwalifikacje do konkursu na skoczni normalnej zaplanowano na godz. 20.30. Relacja i wyniki na żywo na sport.radiozet.pl.

ZOBACZ KONIECZNIE: MŚ w Oberstdorfie 2021: Kiedy i o której godzinie skoki? [PROGRAM]