MŚ w Oberstdorfie: Klaebo ze złotym medalem w sprincie techniką klasyczną

25.02.2021 16:36
Johannes Klaebo

Johannes Klaebo zdobył złoty medal mistrzostw świata w sprincie techniką klasyczną. Dla 24-letniego norweskiego biegacza to czwarty tytuł mistrza świata w karierze.

• Johannes Klaebo zdobył złoty medal MŚ w sprincie techniką klasyczną
  • Dla Norwega to czwarty tytuł mistrza świata w karierze
  • W rywalizacji kobiet triumfowała Szwedka Jonna Sundling

Johannes Klaebo w Oberstdorfie potwierdził swoją dominację w męskich biegach narciarskich. Na mecie wyprzedził swoich rodaków - Erika Valnesa i Haavarda Solaasa Tauqboela, którzy zdobyli odpowiednio srebrny i brązowy medal.

Dla Klaebo był to czwarty złoty medal MŚ. Dwa lata temu w Seefeld triumfował w sprincie indywidualnym, sprincie drużynowym oraz w sztafecie. Norweg ma w dorobku tez wiele innych tytułów, w tym trzy złote medale igrzysk olimpijskich.

MŚ w Oberstdorfie 2021: Wyniki sprintu techniką klasyczną

W rywalizacji kobiet po tytuł mistrzyni świata w sprincie techniką klasyczną sięgnęła Szwedka Jonna Sundling. To jej największy sukces w karierze. Drugie miejsce zajęła Norweżka Maiken Caspersen Falla, a trzecie Słowenka Anamarija Lampic.

Reprezentanci Polski odpadli w eliminacjach. Najlepiej z nich spisała się Monika Skinder, która uplasowała się na 31. pozycji. 42. miejsce zajęła Izabela Marcisz, 48. Karolina Kaleta, a 71. Karolina Kukuczka. Wśród mężczyzn 33. był Maciej Staręga, a 46. Kamil Bury.