MŚ koszykarzy: Hiszpania pierwszym finalistą po dwóch dogrywkach

13.09.2019 12:42
Hiszpania, MŚ koszykarzy 2019

Hiszpania wygrała w Pekinie z Australią po dwóch dogrywkach 95:88 (22:21, 10:16, 19:18, 20:16 - 9:9, 15:8) w pierwszym półfinale mistrzostw świata koszykarzy.

Po bardzo wyrównanych 45 minutach, wliczając pierwszą dogrywkę, druga miała jednostronny przebieg. Dwukrotnie "za trzy" trafił Sergio Llull, punktowali również m.in. liderzy Hiszpanów Marc Gasol (33 pkt w całym spotkaniu) i Ricky Rubio. Rywale z antypodów z kolei bardzo słabo spisywali się w ofensywie.

Ciekawie było w końcówce regulaminowego czasu gry. Na 8,7 s przed ostatnią syreną, po dwóch skutecznych rzutach wolnych Gasola, Hiszpanie prowadzili 71:70. W kolejnej akcji Australijczyk Patty Mills (34 pkt) został sfaulowany, ale trafił tylko jeden wolny. Z połowy boiska próbował jeszcze Rubio i niewiele się pomylił.

W niedzielnym finale przeciwnikiem hiszpańskiej drużyny będzie Argentyna lub Francja. Spotkanie tych ekip rozpocznie się w piątek o godz. 14 czasu polskiego.

Decydująca faza turnieju rozgrywana jest w Pekinie. W sobotę o godz. 10 Polacy zagrają z Amerykanami o siódme miejsce. O piątą lokatę zaś rywalizować będą Serbowie i Czesi.