Zamknij

ME w wioślarstwie: srebro Deresz i Dorociak w Glasgow

Dominik Gołdyn
05.08.2018 13:10
ME w Glasgow
fot. PAP

Weronika Deresz i Joanna Dorociak zdobyły srebrny medal mistrzostw Europy w Glasgow w rywalizacji dwójek podwójnych wagi lekkiej. To czwarty krążek biało-czerwonych w tej imprezie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Deresz broniła tytułu sprzed roku z czeskich Racic, gdzie płynęła w parze z Martyną Mikołajczak. Tym razem musi zadowolić się drugim miejscem. Złoty medal zdobyły Holenderki, a brązowy - Szwajcarki.

Był to trzeci z pięciu niedzielnych finałów A z udziałem polskich osad. Wcześniej w tej samej konkurencji piąte miejsce zajęli Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski, z kolei Katarzyna Wełna była czwarta w wyścigu jedynek wagi lekkiej.

W sobotę biało-czerwoni wywalczyli trzy medale: złoty (czwórka podwójna w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann) oraz dwa brązowe (czwórka podwójna: Szymon Pośnik, Maciej Zawojski, Dominik Czaja i Wiktor Chabel oraz czwórka bez sterniczki: Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Chabel i Maria Wierzbowska w czwórce bez sterniczki).

Zobacz także

Najważniejszą tegoroczną imprezą wioślarską będą mistrzostwa świata, które odbędą się 9-16 września w bułgarskim mieście Płowdiw.

RadioZET.pl/PAP/DG