Zamknij

ME w Glasgow: Kapitalny dzień biało-czerwonych! Mamy kolejne medale!

Maciej Walasek
04.08.2018 13:58
ME w Glasgow: Kapitalny dzień biało-czerwonych! Mamy kolejne medale!
fot. PAP

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann zdobyły złoty medal wioślarskich mistrzostw Europy w Glasgow w rywalizacji czwórek podwójnych. Drugi brązowy medal dorzucili Szymon Pośnik, Maciej Zawojski, Dominik Czaja i Wiktor Chabel w rywalizacji czwórek podwójnych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polki miały pełną kontrolę nad przebiegiem wyścigu. Już na pierwszych 500 metrach uzyskały znaczną przewagę, którą z czasem tylko powiększały. Ostatecznie wyprzedziły o 2,94 s Ukrainki i o 4,03 s Holenderki.

Wcześniej trzecie miejsce w rywalizacji czwórek bez sterniczki zajęły Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Chabel i Maria Wierzbowska. Zwyciężyły Rosjanki, a srebro wywalczyły Rumunki.

ME w wioślarstwie w Glasgow: Drugi brąz Polaków

Polacy w składzie: Szymon Pośnik, Maciej Zawojski, Dominik Czaja i Wiktor Chabel stoczyli bardzo wyrównany bój o podium z Ukraińcami, których ostatecznie wyprzedzili o 0,02 s. Do zwycięskiej osady włoskiej stracili 1,96, a od srebrnych medalistów Litwinów byli wolniejsi o 0,48 s. Wcześniej w decydującym wyścigu czwórek bez sterniczki trzecie miejsce zajęły: Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Chabel i Maria Wierzbowska.

RadioZET.pl/PAP/MW