ME w kolarstwie torowym: Polscy kolarze ustanowili nowy rekord kraju

16.10.2019 20:03
Polscy kolarze torowi
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Polscy kolarze torowi ustanowili nowy rekord kraju na 4 kilometry na dochodzenie. W eliminacjach mistrzostw Europy zajęli ostatecznie szóste miejsce, osiągając wynik 3.56,328. Dotychczasowy najlepszy rezultat wynosił ponad dwie sekundy więcej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polscy kolarze torowi pobili rekord kraju na 4 kilometry na dochodzenie w mistrzostwach Europy w holenderskim Apeldoorn. Biało-czerwoni uzyskali w eliminacjach szósty wynik - 3.56,328, poprawiając o ponad dwie sekundy dotychczasowy najlepszy rezultat.

ME w kolarstwie torowym: Polscy kolarze pobili rekord kraju na 4 km

Podopieczni trenera Jacka Kasprzaka jechali w składzie: Szymon Krawczyk, Bartosz Rudyk, Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski. Jeszcze w środę wieczorem Polacy zmierzą się w pierwszej rundzie z Francuzami.

Poprzedni rekord wynosił 3.58,473 i został ustanowiony 27 lutego podczas mistrzostw świata w Pruszkowie. Biało-czerwoni jechali wtedy w składzie: Krawczyk, Rudyk, Sajnok i Andrzej Kaiser.

W eliminacjach sprintu drużynowego Maciej Bielecki, Krzysztof Maksel i Mateusz Rudyk osiągnęli czwarty rezultat - 43,970 i w pierwszej rundzie będą się ścigać z Niemcami.

Sprinterki Urszula Łoś i Marlena Karwacka miały piąty czas eliminacji - 33,622. W pierwszej rundzie wyraźnie przegrały z Rosjankami, które będą się ścigać o medale.

Z kolei drużyna kobiet na 4 km dochodzenie (Karolina Karasiewicz, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik, Nikol Płosaj) uzyskała szósty wynik - 4.28,824 i będzie rywalizować z Białorusinkami.

RadioZET.pl/PAP