Zamknij

ME 2021 w short tracku w Gdańsku. Natalia Maliszewska może zacierać ręce

16.07.2020 14:39
ME 2021 w short tracku w Gdańsku
fot. Rafal Oleksiewicz/REPORTER/EastNews

Gdańsk został wybrany na gospodarza mistrzostw Europy 2021 w short tracku. 25. edycja tej imprezy odbędzie się w Hali Olivia w dniach 15-17 stycznia. Poprzednio w Polsce w tym czempionacie na krótkim torze łyżwiarze rywalizowali w 2006 roku w Krynicy-Zdroju.

- Powierzenie nam organizacji tej prestiżowej imprezy jest ogromnym wyróżnieniem dla naszego miasta i klubu. Tym bardziej, że do miana gospodarzy mistrzostw pretendowały także renomowane łyżwiarskie ośrodki z Holandii, Niemiec i Włoch. Chcielibyśmy, aby te zawody były wstępem do czegoś jeszcze większego – powiedział Polskiej Agencji Prasowej dyrektor sportowy Stoczniowca Gdańsk Maciej Turnowiecki.

Organizatorzy liczą, że impreza odbędzie się przy udziale publiczności. Aktualnie w kraju wciąż obowiązują obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Fani mogą na żywo śledzić m.in. PKO Ekstraklasę i żużlową Ekstraligę, ale trybuny mogą wypełnić się w 25 procentach.

ME 2021 w short tracku: Świetne wieści dla Natalii Maliszewskiej

W tej sytuacji Natalia Maliszewska przed własną publicznością będzie miała okazję wywalczyć trzeci indywidualny medal mistrzostw Europy. W 2018 roku w holenderskim Dordrecht Polka sięgnęła po pierwsze dla naszego kraju złoto w tej dyscyplinie sportu, a 12 miesięcy w Debreczynie później zdobyła brązowy krążek.

Tragiczna śmierć 27-letniej mistrzyni. Była wielką rywalką Polki

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP