Zamknij

Luzowanie obostrzeń w sporcie 28.04. Co ogłosił rząd? Znamy decyzje

28.04.2021 10:33
basen
fot. NewsLubuski/East News

Obostrzenia w sporcie - 28.04. Rząd ogłosił harmonogram luzowania obostrzeń w sporcie. Co ogłosił rząd w sprawie sportu? W środę premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili program odmrażania gospodarki. Sprawdź HARMONOGRAM luzowania obostrzeń w sporcie.

Luzowanie obostrzeń w Polsce trwa. W środę premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili harmonogram odmrażania gospodarki.

- Od 1 maja umożliwimy część aktywności sportowych na świeżym powietrzu, ale także z w zamkniętych obiektach sportowych i na basenach - zaznaczył Morawiecki.

Luzowanie obostrzeń w sporcie. Co ogłosił rząd?

To znaczy, że na świeżym powietrzu zwiększono limit z 25 do 50 osób. Natomiast na krytych obiektach sportowych i basenach obłożenie zorganizowanych grup dzieci i młodzieży obowiązuje do 50 procent.

Świetne wieści dla kibiców. Wrócą na trybuny jeszcze w tym sezonie

- Zaczynamy od 1 maja, czyli od najbliższej soboty, kiedy wprowadzamy jednolite zasady w całym kraju, które dotyczą przede wszystkim sportu. Na świeżym powietrzu zwiększamy dotychczas obowiązujący limit z 25 do 50 osób - powiedział Adam Niedzielski.

Minister zdrowia zaznaczył, że nadchodzi majówka - czas który można przeznaczyć na aktywności fizyczne. - Więc chcemy, żeby była możliwość skorzystania z tego w szerszym gronie, z tym jednym poważnym zastrzeżeniem, że te aktywności muszą się odbywać na powietrzu - tłumaczył Niedzielski.

Kiedy otwarcie siłowni i basenów? Kiedy będą otwarte? [OBOSTRZENIA 28.04]

Luzowanie obostrzeń od 1 maja: Rząd otwiera baseny

Odnosząc się do zamkniętych obiektów sportowych, Niedzielski podkreślił, że rząd też chce wykonać w tym przypadku "taki nieśmiały krok". - Który polega na tym, że otwieramy wszystkie obiekty sportowe i baseny, te obiekty pod dachem dla grup dzieci i młodzieży, grup zorganizowanych. I to z zastrzeżeniem, że przewidujemy obłożenie do 50 procent - powiedział Niedzielski.

- Chcemy, żeby ten sport był właśnie takim pierwszym krokiem wykonywanym w kierunku luzowania obostrzeń - podkreślił minister zdrowia.

RadioZET.pl