Zamknij

Marcin Gortat na liście 100 najbogatszych Polaków. Bajeczny majątek Lewandowskich

Maciej Walasek
18.06.2019 18:00
Anna i Robert Lewandowscy
fot. annalewandowskahpb/instagram

Marcin Gortat znalazł się na liście 100 najbogatszych Polaków przygotowanych przez tygodnik „Wprost”. Nieco wyżej od koszykarza znaleźli się Robert i Anna Lewandowscy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Lista 100 najbogatszych Polaków jest przygotowywana przez tygodnik „Wprost”. Teraz w tym rankingu zadebiutował Marcin Gortat, który uplasował się na 97. miejscu. Majątek Łodzianina oszacowano na 400 milionów złotych.

Zobacz także

Jak podała gazeta, były zawodnik Orlando Magic i Washington Wizards inwestuje w nieruchomości. Polski jedynak w NBA ma aż cztery rezydencje w USA i jedną restaurację. Z kolei w Polsce może pochwalić się wieloma innymi nieruchomościami w Łodzi i Warszawie. Poza tym Gortat zarabia ogromne pieniądze z klubowej pensji oraz z reklam. W ciągu 365 dni na jego konto ma wpływać z tego tytułu aż 10 milionów złotych.

Lista 100 najbogatszych Polaków: Ile wynosi majątek Lewandowskich?

W zestawieniu nie mogło zabraknąć Roberta i Anny Lewandowskich. Małżeństwo zajęło 88. miejsce na liście, a ich majątek wyceniono na 450 milionów złotych. W porównaniu do ubiegłego roku Lewandowscy zwiększyli fortunę o 97 milionów (w 2018 roku zajmowali 94. lokatę).

Liderem rankingu jest Michał Sołowow, który ma aż 12,1 miliarda złotych majątku.

RadioZET.pl/wprost.pl/MW