Żużlowiec ROW-u Rybnik walczy o życie po wypadku na torze w Gdańsku

26.09.2019 16:42
Linus Sundstroem walczy o życie
fot. Linus Sundstroem/Instagram

Linus Sundstroem, szwedzki żużlowiec ROW-u Rybnik, walczy o życie po wypadku, jakiemu uległ podczas niedzielnego memoriału Henryka Żyty w Gdańsku. 28-latek z Avesty doznał licznych złamań i urazów wewnętrznych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do zdarzenie doszło już w drugim wyścigu. Kim Nilsson uderzył w motocykl Sundstroema, wskutek czego obaj z impetem wpadli w bandę. Ten pierwszy o własnych siłach opuścił tor, drugi niestety w karetce.

Linus Sundstroem w ciężkim stanie

"Pierwsze wieści z Gdańska mówiły o tym, że Linus doznał złamania kości udowej i kości ramienia. Kiedy we wtorek gdańscy lekarze wydali zgodę na transport naszego zawodnika do szpitala w Piekarach Śląskich wydawało się, że po skomplikowanej operacji ortopedycznej zawodnika czeka po prostu długa rehabilitacja i walka o powrót do ścigania" - czytamy na stronie ROW-u Rybnik.

"Już po pierwszych badaniach na Śląsku okazało się jednak, że Szwed ma także poważne obrażenia wewnętrzne, które bezpośrednio zagrażają jego życiu. Dlatego błyskawicznie trafił na Oddział Intensywnej Terapii, na którym pozostanie przynajmniej do piątku. Jego stan wciąż jest bardzo ciężki, więc nie ma na razie mowy o tym, by lekarze z Piekar zajęli się połamanymi kośćmi..." - napisano.

- Będą to bardzo trudne, wielogodzinne operacje. Jeśli jego stan się poprawi pierwszą z nich będzie można przeprowadzić za cztery dni. Najważniejsze, że od wtorku, czyli od dnia w którym Linus trafił do Piekar, jego stan się nie pogorszył. Bardzo proszę wszystkich kibiców – trzymajcie kciuki za Linusa. On bardzo potrzebuje waszego wsparcia - mówi Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik SA.

Linus Sundstroem - kariera

Linus Sundstroem walnie przyczynił się do zdobycia przez Stal Gorzów Wielkopolski drużynowego mistrzostwa Polski w 2014 roku. W tym sezonie miał ścigać się w barwach Stali Rzeszów, ale podkarpacki klub nie otrzymał licencji na występy w Ekstralidze. Szwed podpisał więc kontrakt z ROW-em Rybnik.

RadioZET.pl/row.rybnik.com.pl/KS