Zamknij

Olimpijka oskarżyła ojca o molestowanie seksualne. "Byłam maltretowana"

04.01.2022 14:33
Liliana Szilygai oskarżyła ojca o molestowanie seksualne
fot. Gerry Schmit/Imago Sport and News/East News

Liliana Szilagyi, węgierska pływaczka, na swoim Instagramie wyznała, że była maltretowana i molestowana przez własnego ojca. "Byłam maltretowana. I to przez człowieka, od którego powinnam dostawać najwięcej miłości i akceptacji" – napisała w opisie pod zdjęciem.

Liliana Szilagyi to srebrna medalistka z mistrzostw Europy z 2016 roku. Na międzynarodowych imprezach zadebiutowała jako 16-latka – startowała wówczas na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Węgierka, która specjalizuje się w stylu motylkowym, ma też na koncie IO w Rio de Janeiro.

Pływaczka na swoim Instagramie opublikowała wpis, w którym opisuje traumatyczne doświadczenia z relacji ze swoim ojcem. "Po 25 latach jestem gotowa wypowiedzieć najtrudniejsze słowa, jakie kiedykolwiek miałam wypowiedzić. Po tylu bólu i zmaganiach wstaję. Byłam maltretowana przez człowieka, od którego powinnam była otrzymać największą miłość i akceptację. Maltretował mnie mój ojciec. Fizycznie. Duchowo. Seksualnie. Od dziecka" – napisała Szilagyi.

Węgierka pisze dalej: "Na tym świecie byłam tylko instrumentem, marionetką… W końcu świat zewnętrzny widział tylko kochającą rodzinę, oszałamiającą sukcesami i światowej klasy rezultatami. Wszyscy widzieli, co nasza głowa rodziny robiła z nas w domu. Broniliśmy go i jego czynów z całej siły, bo gdybyśmy tego nie zrobili, w konsekwencji zrobiłby nam rzeczy nie do opisania. Mógł to zrobić, ponieważ powoli degradował naszą własną osobowość, odbierając nam świadomość i emocje".

Szilagyi: to była długa podróż, którą zostawiam za sobą

Szilagyi podsumowując swój wpis napisała, że zerwała relacje z ojcem. - To była bardzo długa podróż, którą teraz zostawiam za sobą. Myślę, że do tej pory byłeś w stanie śledzić mój powrót do zdrowia. W 2016 roku, po mistrzostwach Europy, zerwałam relację z ojcem i od tej pory nazywano mnie celnikiem i niezrozumiałą, dziwną dziewczyną.

Zoltan Szilagyi to były pływak. Węgier startował na igrzyskach w 1988, 1992 i 2000 roku. Szilagyi senior oświadczył, że złożył przeciw córce zawiadomienie ws. zniesławienia.

RadioZET.pl/PAB