Zamknij

Znany rajdowiec zatrzymany. Może trafić na 15 lat do więzienia

08.12.2021 17:05
Leszek K. zatrzymany
fot. PIOTR ZAJAC/REPORTER/EastNews

Leszek K., wielokrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych, wraz z sześcioma innymi osobami miał zostać zatrzymany przez policjantów w Krakowie w związku z podejrzeniem działalności w zorganizowanej grupie przestępczej - infrormuje Radio Kraków.

Leszek K. w latach 2002-2006 aż cztery razy sięgał po tytuł mistrza Polski w rajdach samochodowych. Próbował również swoich sił w WRC - zadebiutował w 1998 roku w Rajdzie Monte Carlo, ale w tamtym sezonie tylko raz zdołał dojechać do mety, zajmując 22. miejsce w zmaganiach w Finlandii. Najlepiej spisał się w 2007 roku w Rajdzie Japonii, który ukończył na dobrej 11. pozycji w kategorii aut produkcyjnych.

W jego karierze nie brakowało dramatycznych chwil. W 2008 roku w Rajdzie Praskim w Czechach jego samochód wypadł z trasy i wpadł z kibiców. Na miejscu zginęła jedna osoba, druga w szpitalu, a trzy osoby zostały ranne. Teraz 55-latek może mieć kolejne problemy, tym razem związane z działalnością pozasportową.

Rajdowiec Leszek K. zatrzymany przez policję

"Policjanci z Małopolski na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie zatrzymali 6 osób, które miały działać w grupie przestępczej i dokonywać oszustw podatkowych przy handlu luksusowymi samochodami. Wśród zatrzymanych jest znany kierowca rajdowy Leszek K." - informuje Dominika Kossakowska z Radia Kraków.

PAP utrzymuje, że zatrzymań dokonano w Warszawie i w Krakowie. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, a prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Grupa miała działać w latach 2015-2016 i oszukać Skarb Państwa na kwotę 3 milionów złotych. Podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/Twitter/Radio Kraków/PAP