Zamknij

Lekarz wydał zgodę na przesłuchanie Tomasza Golloba

Krzysztof Sobczak
05.05.2017 17:01
Tomasz Gollob
fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta

W najbliższych dniach prokuratura przesłucha Tomasza Golloba. Lekarz wydał już zgodę, ale do ustalenia pozostał jeszcze termin.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przesłuchanie ma związek w wypadkiem, do jakiego doszło 23 kwietnia na torze motocrossowym w Chełmnie. Żużlowiec spadł ze skarpy i doznał bardzo poważnych obrażeń, po których grozi mu niedowład kończyn, a nawet paraliż od klatki piersiowej w dół. Na ten moment stan Tomasza Golloba jest dobry i jak zapewnia lekarz, pozwala na przesłuchanie sportowca.

Zobacz także

- Jest zgoda lekarza na przesłuchanie sportowca. Dojdzie do niego w najbliższych dniach. Konkretny termin zostanie ustalony po rozmowie z lekarzem, bo musimy pamiętać, że osoba, którą chcemy przesłuchać, jest w określonym stanie zdrowia i w określonej placówce - powiedział Andrzej Kuklawik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu. Prokurator ma rozmawiać w tej sprawie z profesorem Markiem Haratem.

We wtorek Tomasz Gollob został przeniesiony z OIOM-u do kliniki neurologicznej. Minął już stan zagrożenia życia, ale żużlowiec wciąż nie odzyskał czucia w nogach. Rehabilitacja daje nadzieję na poprawę stanu zdrowia.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS