Były lekarz kadry skazany na 175 lat więzienia. Miażdżące uzasadnienie sędzi

Krzysztof Sobczak
24.01.2018 19:17
Larry Nassar
fot. PAP/EPA

- Właśnie podpisałam Twój wyrok śmierci - mówiła sędzia sądu w Michigan Rosemarie Aquilina w uzasadnieniu wyroku dla byłego lekarza kadry amerykańskich gimnastyczek, Larry'ego Nassara. Oskarżony o molestowanie seksualne mężczyzna został skazany na 175 lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zeznania obciążające 56-letniego Nassara złożyło aż 156 zawodniczek, w tym medalistki i multimedalistki olimpijskie, m.in. Simone Biles, Ali Raisman czy McKayla Maroney. Ta ostatnia miała nawet otrzymać milion dolarów za milczenie.

Zobacz także

Skandal z udziałem lekarza kadry ujawnił w grudniu 2016 roku dziennik "Indianapolis Star". Przez 20 lat jego ofiarami padło ponad 350 zawodniczek, a niektóre z nich w chwili molestowania miały 13 lat. Za te przewinienia został skazany na 175 lat więzienia.

- To dla mnie zaszczyt i przywilej cię skazać. Właśnie podpisałam twój wyrok śmierci. Jesteś niebezpieczny i nie zasługujesz, by kiedykolwiek wyjść z więzienia - uzasadniała wyrok sędzia Rosemarie Aquilina.

W Michigan nie obowiązuje kara śmierci. Ze słów sędzi można domniemywać, że gdyby mogła, to nie wahałaby się nad zasądzeniem takiej właśnie kary.

Kolejny wyrok

To nie pierwszy wyrok zasądzony przeciwko Nassarowi. W grudniu sąd federalny w Grand Rapids skazał go na 60 lat pozbawienia wolności za posiadanie tysięcy zdjęć i filmów z dziecięcą pornografią.

RadioZET.pl/Sky Sports/KS