Zamknij

Tragiczna śmierć 27-letniej mistrzyni. Była wielką rywalką Polki

10.07.2020 21:26
Lara van Ruijven nie żyje
fot. Twitter

Lara van Ruijven nie żyje. Mistrzyni świata w short tracku zmarła w wieku 27 lat. Była wielką rywalką Natalii Maliszewskiej.

Lara van Ruijven w ostatnim czasie zmagała się z zaburzeniami autoimmunologicznymi. W wyniku kompilacji, zawodniczka trafiła do szpitala w Perpignan. Już od samego początku serwis schaatsen.nl informował, że jej stan jest krytyczny. Wcześniej Holenderka przeszła dwie operacje barku, które nie poprawiły jej zdrowia. Zaczęły pojawiać się krwotoki wewnętrzne.

W ubiegłym tygodniu van Ruijven razem z resztą holenderskiej kadry rozpoczęła zgrupowanie we francuskim Font Romeu. Na lód powróciła po przerwie związanej z operacją barku.

Lara van Ruijven nie żyje

O śmierci 27-latki poinformował holenderski "De Telegraaf". Lara van Ruijven była aktualną mistrzynią świata w short tracku na 500 metrów.

- Poznałem ją jako odnoszącą sukcesy i pełną życia młodą zawodniczkę. Smutek jej bliskich i wszystkich, którzy ją znali, jest ogromny. Życzymy im dużej siły w radzeniu sobie z tą niezrozumiałą stratą - powiedział Maurits Hendricks, dyrektor techniczny holenderskiej kadry.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/telegraaf.nl