Kylian Mbappé - kim jest piłkarz reprezentacji Francji? [WIEK, ZAROBKI]

Weronika Domoradzka
05.07.2018 11:23
Kylian Mbappé - kim jest piłkarz reprezentacji Francji? [WIEK, ZAROBKI]

Kim jest Kylian Mbappé? Dziewiętnastoletni piłkarz reprezentacji Francji jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji. Sprawdzamy najważniejsze informacje o piłkarzu.

Kylian Mbappé - kim jest piłkarz reprezentacji Francji? Wiek, wzrost, kariera, zarobki, rodzice, Instagram - sprawdzamy wszystkie informacje, które chcielibyście poznać na temat zawodnika, który wymieniany jest jako jeden z najlepszych graczy na mundialu 2018 w Rosji.

Kim jest Kylian Mbappé? [WIEK, WZROST, RODZICE]

Tak naprawdę nazywa się Kylian Sanmi Mbappé Lottin. Jest francuskim piłkarzem, który ma kameruńskie pochodzenie. Urodził się w miejscowości Bondy, która znajduje się niecałe 20 km od Paryża. Występuje na pozycji napastnika w Paris Saint-Germain oraz w reprezentacji Francji. Urodził się 20 grudnia 1998 i choć w tym roku skończy dopiero 19 lat, znalazł się w czołówce najlepszych piłkarzy na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji.

Piłkarz ma 178 centymetrów wzrostu i waży 73 kilogramy. Rodzicami Kyliana Mbappé są Fayza Lamari - była piłkarka ręczna - i Wilfried Mbappé - trener młodzieży w małym klubie Bondy.

» Harry Kane - kim jest kapitan reprezentacji Anglii? [WZROST, WIEK]

Kylian Mbappé - kariera, zarobki, Instagram

W tej chwili zarobki Kyliana Mbappé szacowane są na 17,5 miliona euro, a aktualna wartość rynkowa wynosi 120 milionów euro. Na Instagramie Kylian Mbappé jest aktywny pod pseudonimem k.mbappe29.

W barwach Monaco zadebiutował 2 grudnia 2015 roku, zmieniając Fábio Coentrão w 88. minucie zremisowanego 1:1 meczu z Caen. Stał się tym samym najmłodszym debiutantem w historii klubu, bijąc rekord ustanowiony przez Thierry'ego Henry'ego. 20 lutego 2016 roku zdobył swoją pierwszą bramkę dla klubu, pokonując bramkarza podczas wygranego 3:1 spotkania z Troyes. W ten sposób pobił kolejny rekord należący do tej pory do Henry'ego, stając się najmłodszym strzelcem gola w historii Monaco.

25 marca 2017 w wygranym 3:1 meczu z Luksemburgiem zadebiutował w reprezentacji Francji. Na Mistrzostwach Świata 2018 Kylian Mbappé zagrał w podstawowym składzie w meczu z Australią, z którą Francja wygrała 2:1. W spotkaniu z reprezentacją Peru zdobył jedynego gola w 34. minucie i jednocześnie został najmłodszym strzelcem Francji na mundialu. 

RadioZET.pl/KP