Zamknij

Lekarz Roberta Kubicy: Udowodnił, jak sprawna jest jego ręka

Andreas Nicolaides
23.11.2018 09:51
Robert Kubica
fot. PAP/EPA

Profesor ortopedii Mario Igor Rosello ze szpitala w Savonie na północy Włoch, który w 2011 roku operował Roberta Kubicę po ciężkim wypadku na rajdzie samochodowym w Ligurii, wyraził radość i satysfakcję , że jego były pacjent wraca do wyścigów Formuły 1.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Specjalista w dziedzinie ortopedii ręki, w wywiadzie dla lokalnej włoskiej telewizji Telenord, komentując w czwartek zapowiedź, że od przyszłego roku Kubica będzie jeździł w zespole Williamsa, powiedział: - Czuję radość i odpowiedzialność w związku z tym, że to ja go operowałem.

Profesor Rossello podkreślił, że Polak nie mógłby pomyśleć o wzięciu do ręki kierownicy, gdyby nie odzyskał jej pełnej sprawności. Jak dodał, już wcześniej, wygrywając rajdy samochodowe, Robert Kubica udowodnił, jak sprawna jest jego ręka, bo wtedy - przypomniał - prowadził samochód "w warunkach nawet trudniejszych niż na torze" Formuły 1.

Rossello, który według włoskich mediów był jedną z pierwszych osób, które dowiedziały się o powrocie kierowcy do Formuły 1, wyznał: - Był bardzo tym przejęty.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN