Kubica rozmawia z Ferrari: "To byłoby spełnieniem największego marzenia"

Krzysztof Sobczak
31.10.2018 16:55
Robert Kubica rozmawia z Ferrari
fot. Twitter/Williams Racing

Robert Kubica potwierdził, że prowadzi rozmowy z zespołem Ferrari. Włoska stajnia ma już podpisane kontrakty z etatowymi kierowcami, ale wciąż szuka kierowcy rezerwowego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W przyszłym sezonie czerwony bolid poprowadzą Sebastian Vettel oraz Charles Leclerc, który zastąpi Kimiego Raikkonena. Kubica, który postawił ultimatum Williamsowi, wciąż szuka nowego pracodawcy i możliwości ścigania. Ferrari mu tego nie zapewni, ale może powierzyć pracę w symulatorze, a nawet rolę kierowcy rezerwowego.

– Być może do tego dojdzie. Prowadzimy rozmowy. Jeśli będzie szansa założyć na siebie czerwony kostium, dla mnie byłoby to spełnieniem największego marzenia. Raz byłem tego bliski, ale nie doszło do tego przez mój wypadek. Nie mówię, że tak się stanie, ale jest szansa. Będę nad tym myślał – powiedział 33-latek.

Kubica wreszcie trafi do Ferrari?

Kubica był już dogadany z Ferrari w 2011 roku, ale jego plany pokrzyżował wypadek na trasie rajdu.

– Byłoby świetnie, gdybym mógł jeździć w przyszłym roku. Nie chcę niczego wymuszać. Chcę zostać nagrodzony za długą podróż, jaką pokonałem, by wrócić do ścigania – podkreślił Kubica.

Większość zespołów F1 ogłosiła już składy na sezon 2019. Wolne miejsca pozostały w Williamsie, Toro Rosso i Force India.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS