Zamknij

Nie żyje wielokrotny mistrz Polski. Zmarł nagle w wieku zaledwie 55 lat

15.07.2021 18:14
Krzysztof Szeszko
fot. PZM

Krzysztof Szeszko nie żyje. Wielokrotny mistrz Polski w rallycrossie osiągał sukcesy również w rajdach samochodowych. Zmarł nagle w wieku zaledwie 55 lat.

  1. Krzysztof Szeszko nie żyje. Był wielokrotnym mistrzem Polski w rallycrossie
  2. Krzysztof Szeszko nie żyje. Zmarł nagle w wieku 55 lat

O śmierci Krzysztofa Szeszki jako jeden z pierwszych poinformował Olsztyński Klub Rajdowy.

"Z wielkim żalem zawiadamiamy, że dzisiaj odszedł od nas nagle nasz Przyjaciel, Prezes, Kolega Krzysztof Szeszko. Kilkukrotny Mistrz Polski Rallycross, wicemistrz Polski w rajdach samochodowych, wieloletni Dyrektor Rajdu Kormoran, niezwykle aktywna postać olsztyńskiego i polskiego motorsportu" - napisał OKR w opublikowanym na Facebooku poście.

Krzysztof Szeszko nie żyje. Był wielokrotnym mistrzem Polski w rallycrossie

Szeszko był jednym z najbardziej popularnych olsztyńskich rajdowców. Ze sportem samochodowym był związany od niemal 40 lat i to nie tylko jako zawodnik, ale również specjalista od budowy samochodów wyścigowych czy wreszcie działacz Polskiego Związku Motorowego.

Co ciekawe, swoją karierę sportowego kierowcy zaczynał od kartingu, później był pilotem rajdowym, by stać się wreszcie czołowym polskim zawodnikiem rallycrossu. "Zawsze wierny charakterystycznej, tylnonapędowej Toyocie Corolli" - wspomniał OKR, którego Szeszko był zresztą wieloletnim prezesem.

Krzysztof Szeszko nie żyje. Zmarł nagle w wieku 55 lat

"Doskonały kierowca, świetny mechanik, życzliwy, zawsze uśmiechnięty i pomocny kolega, który zawsze potrafił znaleźć rozwiązanie każdego 'problemiku'. Żegnaj Szeszkin!" - zakończono.

Krzysztof Szeszko zmarł nagle, w czwartek, 15 lipca 2021 roku. Miał zaledwie 55 lat.

RadioZET.pl/PZM