Zamknij

Krzysztof Ślęzak nie żyje. Zginął w lawinie pod Kopą Kondracką

15.02.2021 17:25
Krzyszof Ślęzak nie żyje
fot. Shutterstock

Krzysztof Ślęzak nie żyje. Triathlonista z Poznania, miłośnik wielu dyscyplin sportu, zginął w lawinie, do której doszło w sobotę w rejonie Kopy Kondrackiej po słowackiej stronie Tatr. Śmierć poniosła także inna zawodniczka.

  • Krzysztof Ślęzak i jedna z podopiecznych Grzegorza Sudoła zginęli w lawinie, do której doszło 13 lutego w rejonie Kopy Kondrackiej
  • Śnieg porwał trzy osoby, tylko jedna zdołała wydostać się spod śniegu
  • Znajomi i przyjaciele skialpinistów we wzruszający wpisach pożegnali sportowców

Lawina, która zeszła z Kopy Kondrackiej na słowacką stronę Tatr, porwała troje skialpinistów. Jednej z osób udało się wydostać spod śniegu, natomiast dwie inne zginęły. Jedną z ofiar jest poznański trathlonista, narciarz, żeglarz, a także maratończyk Krzysztof Ślęzak. Na Facebooku pożegnał go jego klub - GVT BMC 3SOFT Świebodzice.

"Wciąż nie możemy uwierzyć, że wiadomość o śmierci Krzyśka to fakt... Zawsze uśmiechnięty, zafascynowany życiem, biznesem i sportem" - czytamy we wpisie. "Góry, woda, trasy biegowe i kolarskie - to był jego żywioł. Tragiczny wypadek w sobotę sprawił, że lawina w Tatrach odebrała mu życie" - dodano.

Lawina w Tatrach. Nie żyje dwoje polskich sportowców

Drugą z ofiar jest podopieczna Grzegorza Sudoła, brązowego medalisty mistrzostw świata w Berlinie 2009 i wicemistrza Europy z Barcelony 2010 w chodzie sportowym. Były polski mistrz pożegnał swoją zawodniczkę we wzruszającym poście w mediach społecznościowych.

Lawina w Tatrach "zabrała ze sobą na zawsze wspaniałą osobę - zawodniczkę, z którą 2 lata współpracowałem, a przede wszystkim fantastyczną dziewczynę" - napisał Sudoł. "Góry zabrały nam Cię za szybko... dużo za szybko. Ciężko mi się z tym pogodzić. Mieszkanie, które nam kiedyś zaprojektowałaś, zawsze będzie mi o Tobie przypominać, a widok uśmiechniętej po każdym treningu... pozostanie w mej pamięci na zawsze" - wspominał.

RadioZET.pl/Onet/naszosie.pl/Facebook