Zamknij

Krzyk rozpaczy Agaty Wróbel. Minister sportu oferuje pomoc

Krzysztof Sobczak
14.01.2019 12:00
Agata Wróbel
fot. Imago Sport and News/EastNews

Dwukrotna medalistka olimpijska w podnoszeniu ciężarów Agata Wróbel zwróciła się do internautów z próśbą o pomoc finansową. - Szukam pomocy, aby móc stanąć na nogi - napisała była zawodniczka. Z propozycją wyszedł też minister sportu Witold Bańka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Choruję na cukrzycę i mam neuropatię cukrzycową, która powoduje ciągły ból w moich rękach i stopach. Muszę codziennie przyjmować silne środki przeciwbólowe. Koszty tych leków są obciążeniem. Głęboka depresja, leki, napady paniki towarzyszą mi codziennie. Szukam pomocy, aby móc stanąć na nogi, spłacić zobowiązania, odnaleźć siebie sprzed lat - napisała była sztangistka i poprosiła o 20 tysięcy złotych. W ciągu kilku godzin uzbierała znacznie większą kwotę, ale cały czas jest to pomoc doraźna.

Agacie Wróbel próbowało pomóc wiele osób, jednak ona za każdym razem odrzucała propozycje pracy. - Nie wiem, czy moja głowa wytrzyma to upokorzenie - dodała w opisie do zbiórki internetowej. Wszystkie oferty składano jednak za pośrednictwem mediów bądź osób trzecich, a z relacji osób, które osobiście znają zawodniczkę wynika, że można do niej dotrzeć tylko poprzez rozmowę w cztery oczy.

Minister oferuje pomoc

Podobną pomoc - na razie za pośrednictwem Twittera - zaoferował minister sportu Witold Bańka. "Jeżeli tylko Pani Agata Wróbel zechce to bardzo chętnie jako Ministerstwo Sportu i Turystyki, Centralny Ośrodek Sportu i PGE Narodowego zagospodarujemy Ją zawodowo w obszarze sportu. Czekam na kontakt" - napisał szef resortu. Także w tej sytuacji można przypuszczać, że propozycja zostanie odrzuca bądź po prostu niezauważona przez Wróbel.

Oświadczenie PZPC

"W związku z doniesieniami mediów dotyczącymi najlepszej zawodniczki w historii podnoszenia ciężarów w Polsce, dwukrotnej medalistki olimpijskiej (...), mistrzyni świata i Europy, rekordzistki świata, Europy i kraju, (...) oraz jej dramatycznym apelem o pomoc i zamieszczoną przez Panią Agatę Wróbel na jednym z portali crowdfoundingowych zbiórką pieniędzy, Polski Związek Podnoszenia Ciężarów informuje o ciągłej gotowości pomocy dla swojej najbardziej zasłużonej zawodniczki. Problemy życiowe oraz zdrowotne Pani Agaty Wróbel znane są władzom związku od lat, szczególnie ostatnim dwóm prezesem PZPC – Szymonowi Kołeckiemu oraz Mariuszowi Jędrze. Wymienieni to nie tylko działacze, ale przede wszystkim koledzy Pani Agaty Wróbel ze wspólnych lat startów w reprezentacji Polski na pomostach krajowych i zagranicznych" - napisano w poniedziałkowym oświadczeniu PZPC.

RadioZET.pl/Onet/Sportowe Fakty/KS