Zamknij

Polski hokeista zakończył mecz trwający prawie trzy godziny

11.03.2021 17:10
Krystian Dziubiński
fot. kadr z wideo

Krystian Dziubiński popisał się kapitalnym golem w meczu fazy play-off o mistrzostwo Białorusi pomiędzy HK Homel a Niomanem Grodno. Tym samym polski hokeista zakończył spotkanie, które trwało 170 minut. Starcie zostało okrzyknięte trzecim najdłuższym w historii zawodowego hokeja.

Krystian Dziubiński mecz w Homlu zakończył dokładnie w 169. minucie i 3. sekundzie w trakcie szóstej, 20-minutowej dogrywki. Dzięki temu Nioman wygrał 2:1 i w ćwierćfinale play-off objął prowadzenie 3-2. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw, a szóste spotkanie odbędzie się w piątek w Grodnie.

Gol Dziubińskiego padł w kontrowersyjnych okolicznościach. Sędziowie jeszcze przez kilka minut sprawdzali na wideo czy w akcji bramkowej nie było spalonego. Ostatecznie trafienie zostało zaliczone. W sumie spotkanie w Grodnie trwało 6,5 godziny. Zaczęło się we wtorek o godz. 19, a skończyło w środę o 1.30.

Krystian Dziubiński zakończył jeden z najdłuższych meczów w historii hokeja

27 marca 2019 roku Dziubiński brał udział w najdłuższym meczu w historii polskiego hokeja. Wówczas jego Podhale Nowy Targ w półfinałowym spotkaniu play-off z GKS Tychy przegrało 1:2, a decydujące trafienie padło po 120 minutach i 45 sekundach gry.

32-letni Dziubiński jest wychowankiem Podhala Nowy Targ. Był też zawodnikiem m.in. STS Sanok, KTH Krynica i Comarch Cracovii. Kontrakt z Niomanem podpisał latem ubiegłego roku. W 46 meczach sezonu zasadniczego strzelił 16 goli i zanotował 18 asyst. W fazie play-off, która na Białorusi nazywana jest Pucharem Prezydenta, ma w swoim dorobku bramkę i dwie asysty.

Trener Niomana jest Andriej Sidorenko, który przez wiele lat pracował w Unii Oświęcim, a w latach 2004-2005 był selekcjonerem reprezentacji Polski.

RadioZET.pl/PAP