Dramat podwójnej mistrzyni olimpijskiej. Paraliż i koniec kariery

Krzysztof Sobczak
07.09.2018 15:04
Kristina Vogel sparaliżowana
fot. AFP/EAST NEWS

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w kolarstwie torowym Kristina Vogel jest sparaliżowana i musi zakończyć karierę. 27-letnia Niemka uległa wypadkowi podczas treningu w czerwcu, później przeszła kilka operacji, ale nie odzyskała pełni sprawności.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Vogel zwyciężyła w sprincie drużynowym na igrzyskach w Londynie w 2012 roku oraz w sprincie indywidualnym cztery lata później w Rio de Janeiro. W dorobku ma ponadto 11 złotych medali mistrzostw świata. Jest najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii tej dyscypliny.

"Co za g..., nic innego nie można o tym powiedzieć. Nieważne, jak się to ujmie, nie mogę już chodzić" - powiedziała Vogel na łamach magazynu "Der Spiegel".

Kristina Vogel: Wypadek na treningu

26 czerwca Niemka trenowała na torze w Chociebużu i jadąc z prędkością około 60 km/h zderzyła się z młodym kolarzem z Holandii. Przewieziono ją do szpitala w Berlinie, gdzie poddała się kilku operacjom. Holendrowi nic się nie stało.

"Co mam robić? Wydaje mi się, że im szybciej zaakceptuje się nową sytuację, tym łatwiej sobie z nią poradzić" - dodała Vogel.

Po czerwcowym wypadku jej team Erdgas rozpoczął zbiórkę pieniędzy pod hasłem #staystrongkristina. Cała pozyskana kwota w wysokości ok. 120 tysięcy euro zostanie teraz przekazana rodzinie zawodniczki.

RadioZET.pl/PAP/KS