Zamknij

Kraksa na koniec 5. etapu Tour de Pologne. Niecodzienny finisz Bauhausa

Maciej Walasek
03.08.2022 17:37

Phil Bauhaus z grupy Bahrain Victorious wygrał w Rzeszowie 5. etap wyścigu Tour de Pologne. Żółtą koszulkę lidera zachował Sergio Higuita z Bora-hansgrohe. Tuż przed samą metą doszło do potężnej kraksy w peletonie.

kraksa na Tour de Pologne
fot. TVP Sport/Twitter

Na kilometr przed metą 5. etapu Tour de Pologne doszło do ogromnej kraksy w peletonie. O zwycięstwo walczyło blisko dziesięciu kolarzy, którzy na ostatnim kilometrze uniknęli trzech kraks w peletonie. Przewrócił się m.in. zwycięzca z Sanoka Niemiec Pascal Ackermann. Najlepszy z Polaków, startujący w reprezentacji Patryk Stosz był dziesiąty.

Kraksa na koniec 5. etapu Tour de Pologne [WIDEO]

Ostatecznie linię mety jako pierwszy przejechał Phil Bauhaus, który był rozprowadzany przez kolegę z ekipy z Bahrajnu Włocha Jonathana Milana. To było 19. zwycięstwo w karierze Niemca. Przed rokiem wygrał etap w Chełmie i był pierwszym liderem Tour de Pologne. 28-latek wyprzedził Francuza Arnauda Demare’a (Groupama-FDJ) oraz swojego rodaka Nikiasa Arndta (Team DSM).

W środę wielu zawodników z czołowych miejsc oszczędzało siły przed zaplanowaną na następny dzień jazdą indywidualną na czas, która prawdopodobnie zadecyduje o losach wyścigu. Licząca prawie 12 km trasa etapu prowadzi pod górę z Szaflar do stacji narciarskiej na Wierchu Rusińskim koło Bukowiny Tatrzańskiej.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Sergio Higuita, który ma cztery sekundy przewagi nad Pello Bilbao (Bahrain Victorious) i sześć sekund nad Quintenem Hermansem (Intermarche - Wanty - Gobert).

RadioZET.pl

Bauhaus, rozprowadzany przez kolegę z ekipy z Bahrajnu Włocha Jonathana Milana. To było 19. zwycięstwo w karierze 28-letniego Niemca. Przed rokiem wygrał etap w Chełmie i był pierwszym liderem Tour de Pologne.