Rafał Majka: Chyba po raz pierwszy płakałem na rowerze z bólu [NOWE FAKTY]

Krzysztof Sobczak
10.07.2017 09:00
Rafał Majka
fot. Twitter

Rafał Majka, który bardzo mocno potłukł się podczas kraksy na 9. etapie Tour de France, jest już po badaniach. Decyzja w sprawie jego dalszego udziału w wyścigu ma zapaść we wtorek rano.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Chyba po raz pierwszy płakałem na rowerze z bólu - napisał brązowy medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro na Facebooku. Opublikował także dwa zdjęcia - jedno jeszcze z trasy, na którym widać obandażowane ręce i kolano, a także podartą koszulkę oraz drugie już ze szpitala.

- Na szczęście nic sobie nie złamałem, ale jestem mocno podarty - dodał.

Kolarz podziękował także kolegom z drużyny oraz - bądź co bądź - rywalowi z teamu Sky, ale także koledze z reprezentacji Polski Michałowi Kwiatkowskiemu, który asekurował go do mety.

- Dziękuję bardzo za pomoc Michałowi Kwiatkowskiemu, który pomógł mi na ostatnich 20km dojechać na kole do mety. Chłopaki z drużyny też bardzo mi pomogli czekając na mnie po upadku - dziękuję! - przyznał Majka.

Rafał Majka, który przed niedzielnymi zmaganiami zajmował 10. pozycję w klasyfikacji generalnej, dojechał do mety na 137. miejscu i nie liczy się już w walce o pozycje medalowe w Tour de France. Na ok. 70 km, na zjeździe, Polak wpadł w poślizg i zderzył się z wiceliderem TdF Geraintem Thomasem. Brytyjczyk z teamu Sky musiał wycofać się z wyścigu ze względu na złamany obojczyk.

Poniedziałek jest dniem przerwy w wyścigu.

Decyzja we wtorek rano

Tymczasem dobre wieści przekazał zespół Majki, Bora-Hansgrohe. Na Twitterze grupy ukazało się nowe zdjęcie Polaka z komentarzem: "Oto nasz bohater, ponownie uśmiechnięty. Prawdopodobnie będziemy musieli wstrzymać się z decyzją o jego dalszej jeździe do wtorku".

Początkowo mówiło się, że decyzja zapadnie jeszcze w poniedziałek. Teraz wiadomo, że będzie to wtorkowy poranek.

Dziesiąty etap Tour de France z Périgueux do Bergerac (178 km) wystartuje o godzinie 13:25.

RadioZET.pl/KS