Zamknij

Koszmarny wypadek na meczu żużlowym. Zawodnik uderzył głową w słup [WIDEO]

11.08.2020 21:42
Peter Ljung
fot. Twitter/screen

Koszmarny wypadek Petera Ljunga w meczu żużlowym pomiędzy Vetlandą Speedway a Dackarną Malilla. Doświadczony szwedzki zawodnik wziął udział w wypadku, po którym wypadł za bandę, a następnie uderzył głową w słup. Zobacz WIDEO tej katastrofalnej sytuacji!

Wypadek Petera Ljunga miał miejsce w 11. biegu meczu Vetlandy Speedway z Dackarną Malilla. Szwedzki żużlowiec zderzył się już na pierwszym łuku z Avonem Van Dyckiem, stracił panowanie nad motocyklem, a następnie z całym impetem uderzył w dmuchaną bandę. Doświadczony zawodnik wyleciał w powietrze niczym kukła, po czym uderzył głową w słup.

Wokół obezwładnionego ciała Ljunga momentalnie pojawił się sztab medyczny, który zdołał mu błyskawicznie udzielić pierwszej pomocy. Operator pokazywał świadków zdarzenia, którzy łapali się za głowy z przerażenia.

Zobacz także

Koszmarny wypadek Petera Ljunga. Wypadł za bandę i uderzył głową w słup [WIDEO]

Na szczęście, jak poinformował brytyjski dziennikarz "Speedway Star" - Paul Burbridge, Szwed, który w polskiej lidze reprezentuje Unię Tarnów, po upadku był przytomny i mógł rozmawiać. Momentalnie przetransportowany na nosze udał się do szpitala.

Jak udało się na razie potwierdzić zespołowi Ljunga, żużlowiec ma czucie w całym ciele. W trakcie transportu stracił przytomność na około pięć minut, jednak szybko ją odzyskał.

Zobacz także

RadioZET.pl