Zamknij

Koronawirus. Siłownie baseny: Podjęto decyzję ws. otwarcia

23.10.2020 11:47
Baseny i siłownie pozostaną zamknięte
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

W piątek premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. Polski rząd podjął ostateczną decyzję ws. basenów i siłowni, które finalnie dalej pozostaną zamknięte.

Nowe zasady bezpieczeństwa - edukacja, kultura i sport:

  • nauka w klasach 4-8 w trybie zdalnym;
  • przemieszczenia się osób do 16. roku życia w godzinach 8-16 tylko pod opieką osoby dorosłej;
  • szkoły wyższe i ponadpodstawowe w trybie zdalnym;
  • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
  • wydarzenia kulturalne – do 25 proc. udziału publiczności;
  • zawieszona działalność basenów, siłowni i Aquaparków.

Koronawirus: liczba osób zakażonych rośnie z dnia na dzień. Ministerstwo Zdrowia w piątek powiadomiło o ponad 13 tysiącach nowych przypadków i śmierci 153 osób. Tak źle nie było od początku pandemii. Z tego względu polski rząd zaostrzył restrykcje, które objęły również baseny i siłownie, które ostatecznie nie zostaną otwarte.

Koronawirus: Baseny i siłownie zostaną otwarte? Zapadła decyzja

Przypomnijmy, że branża fitness nie zgadzała się na zamknięcie działalności. Na początku tygodnia odbyło się spotkanie przedstawicieli branży z szefem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosławem Gowinem i wiceminister Olgą Semeniuk. Wówczas politycy przekonywali, że zrobią wszystko, aby pomóc przedsiębiorcom w tych sektorach gospodarki.

- Rząd ma czas do soboty 24 października, by na nowo otworzyć branżę. To realny termin - powiedział w rozmowie z Radiem ZET prezes Polskiej Federacji Fitness Tomasz Napiórkowski. - Jeśli nie poznamy daty otwarcia siłowni w tym tygodniu lub rząd zaplanuje ich otwarcie po 24 października, to wówczas będziemy musieli podjąć zdecydowane kroki. Na decyzję czeka 3 miliony użytkowników, 150 tysięcy pracowników i 4 tysiące przedsiębiorców - dodał.

Mateusz Morawiecki przekonywał, że branże, które najbardziej zostały dotknięte obostrzeniami, otrzymają finansowe wsparcie. W najbliższych dniach mamy poznać szczegóły tych projektów.

RadioZET.pl/