Zamknij

Koronawirus w reprezentacji Polski. Trzech hokeistów zakażonych

02.08.2020 17:19
Damian Kapica zakażony koronawirusem
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Trzech hokeistów, w tym Damian Kapica, po powrocie ze zgrupowania reprezentacji Polski w Warszawie, jest zakażonych koronawirusem. - Natychmiast skontaktowaliśmy się z zawodnikami, trenerami i Państwową Inspekcją Sanitarną – powiedział Mirosław Minkina, prezes PZHL.

Pierwszy zakażony hokeista to Damian Kapica. 28-letni napastnik, ostatnio reprezentujący barwy Comarch Cracovii, a w zbliżającym się sezonie ma reprezentować barwy jednego z austriackich klubów i musiał przejść testy przed dołączeniem do nowego zespołu.

- O pozytywnym wyniku badania w przypadku Damiana Kapicy dowiedzieliśmy się 1 sierpnia. Natychmiast skontaktowaliśmy się z zawodnikami, trenerami i Państwową Inspekcją Sanitarną – powiedział Minkina, cytowany przez oficjalny serwis PZHL, zapewniając że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie otrzyma od PZHL listę wszystkich osób, które miały bezpośredni kontakt z Kapicą podczas lipcowego zgrupowania.

Hokeiści reprezentacji Polski zakażeni koronawirusem

Według portalu hokej.net pozytywne wyniki testu na koronawirusa mają dwaj inni reprezentanci - obrońca JKH GKS Jastrzębie Arkadiusz Kostek i napastnik GKS Tychy Filip Komorski.

Oficjalna strona jastrzębskiego klubu poinformowała, że w związku z podejrzeniem wykrycia wirusa SARS-CoV-2 u jednego z zawodników klub nie będzie kontynuował rywalizacji w turnieju RT Torax w czeskiej Porubie.

Wiceprezes PZHL Marta Zawadzka zapewniła, że razem z autorytetami w dziedzinie chorób zakaźnych związek pracuje również nad procedurami dotyczącymi uruchomienia we wrześniu rozgrywek ekstraligi.

W warszawskim zgrupowaniu, które trwało od 19 do 26 lipca brało udział 34 hokeistów. Było to pierwsze spotkanie kadrowiczów z nowym trenerem reprezentacji Robertem Kalaberem.

RadioZET.pl/PAP