Zamknij

Shiffrin napisała i zaśpiewała piosenkę dla walczących z pandemią [WIDEO]

23.03.2020 20:59
Mikaela Shiffrin nagrała piosenkę dla służb walczących z pandemią
fot. Mikaela Shiffrin/Twitter

Mikaela Shiffrin, dwukrotna mistrzyni olimpijska i trzykrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata, napisała, zagrała i zaśpiewała piosenkę dla służb walczących z pandemią koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na początku lutego Shiffrin przeżyła osobistą tragedią, gdy niespodziewanie zmarł jej 65-letni ojciec Jeff i wycofała się z rywalizacji w Pucharze Świata. Miała powrócić w marcu w Aare, ale zawody zostały odwołane ze względu na zagrożenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Piosenka Mikaeli Shiffrin

Mikaela Shiffrin oprócz znakomitej jazdy na nartach pasjonuje się też muzyką. Sama gra na gitarze, śpiewa i pisze teksty, a jedną ze swoich piosenek podzieliła się z kibicami. Zadedykowała ją wszystkim służbom walczącym z pandemią.

"Chcemy wam wszystkim podziękować i wysłać naszą miłość, mimo że wiemy, iż w obecnych czasach to za mało. Jesteśmy przy was, nawet jeśli nas nie widzicie. Uratujemy wasze złamane serca. Razem przez to przejdziemy. Stoimy obok was i przekazujemy naszą miłość i siłę" - śpiewa Amerykanka, która 13 marca obchodziła 25. urodziny.

Koronawirus w USA

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO, stan na niedzielę 22 marca), w Stanach Zjednoczonych wykryto 31,5 tysiąca zakażeń koronawirusem. Na COVID-19 zmarły 402 osoby.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/TVN24