Zamknij

Koronawirus na zgrupowaniu Polaków. 13 osób zarażonych

07.08.2020 18:12
koronawirus w polski hokeju
fot. Shutterstock

Podczas lipcowego zgrupowania reprezentacji Polski zakażonych zostało jedenastu hokeistów i dwóch trenerów – poinformował oficjalny serwis Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

W zgrupowaniu, które odbyło się w dniach 19-26 lipca w Warszawie, wzięło udział 46 osób, w tym 34 hokeistów. Jako pierwszy test wykonał Damian Kapica i okazało się, że ma wynik pozytywny. Kolejne badania wykazały, że zakażony jest także pierwszy trener reprezentacji Robert Kalaber. W sumie, po przetestowaniu wszystkich uczestników zgrupowania, stwierdzono trzynaście przypadków zakażeń.

Jak poinformowały władze PZHL wszyscy czują się dobrze i przechodzą obowiązkową kwarantannę. Związek jest w stałym kontakcie z: hokeistami, trenerami, przedstawicielami klubów, Państwową Inspekcją Sanitarną oraz służbami medycznymi.

Koronawirus w polskim hokeju

Zapewniono także, że PZHL pracuje - pozostając w kontakcie ze specjalistami w dziedzinie chorób zakaźnych - nad nowymi procedurami dotyczącymi zasad przeprowadzania przyszłych zgrupowań i rekomendacjami dotyczącymi prowadzenia rozgrywek w hokeju na lodzie.

Sezon ligowy ma zacząć się 11 września.

RadioZET.pl/PAP