Zamknij

Siłownie i baseny będą otwarte? Znamy możliwy termin

19.10.2020 20:35
siłownia
fot. Shutterstock

Adam Śliwiński, przedstawiciel branży fitness w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” ujawnił możliwy termin otwarcia siłowni i basenów. - Chcemy otworzyć siłownie i baseny jak najszybciej. Sobota to realistyczny termin - przyznał.

W ubiegłym tygodniu polski rząd wprowadził nowe restrykcje w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Premier Mateusz Morawiecki razem z ministrem zdrowia, Adamem Niedzielskim, ogłosili zamknięcie siłowni, klubów fitness i basenów. To zostało skrytykowane przez wiele osób, a walkę z decyzjami rządu zapowiedzieli sportowcy, m.in. Otylia Jędrzejczak.

Dzień później, w piątek, mistrzyni olimpijska z Aten przedstawiła swoje stanowisko w tej sprawie, rozmawiając z wicepremierem Piotrem Glińskim i sekretarzem stanu Anną Krupką. Pływaczka oznajmiła, że „udało się znaleźć kompromis”.

Koronawirus: Kiedy otwarcie siłowni i basenów?

Mimo to następnego dnia odbył się protest branży fitness przeciwko decyzjom rządu, a w poniedziałek jej przedstawiciele spotkali się z Jarosławem Gowinem, co prawdopodobnie okazało się skuteczne.

Siłownie otwarte, ale dla nielicznych. Kto może chodzić na fitness?

- Chcemy otworzyć siłownie i baseny jak najszybciej. Mamy nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym tygodniu. Sobota to realistyczny termin. Równocześnie kontynuowane będą rozmowy w sprawie programów osłonowych dla branży – ujawnił Adam Śliwiński w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

- Jesteśmy otwarci na dalszy dialog z branżą. Będziemy się zastanawiać, co w ramach dostępnych modeli biznesowych możemy wspólnie wypracować na przyszłość. Nam wszystkim zależy bowiem tyleż na dobru państwa branży, co na możliwie najlepszej kondycji polskiej gospodarki - podkreślił Jarosław Gowin.

AKTUALNE INFORMACJE DOT. SIŁOWNI I BASENÓW: Siłownie i baseny zostaną otwarte? W czwartek decyzja, w sobotę mija ultimatum

RadioZET.pl/