Zamknij

Koronawirus: Rząd ogłosił obostrzenia. Co ze sportem?

07.04.2021 15:45
basen
fot. NewsLubuski/East News

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę na konferencji prasowej, że obowiązujące obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia. W związku z tym przypominamy, jakie regulacje obejmują sport.

Lockdown w Polsce trwa. Rząd ani myśli o luzowaniu jakichkolwiek obostrzeń po świętach Wielkanocnych. W środę minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w ciągu kolejnych dni obostrzenia obowiązujące od soboty 27 marca zostaną utrzymane po 9 kwietnia. Nowy termin trwających obostrzeń został wydłużony do niedzieli 18 kwietnia.

- Chcemy, żeby to był okres, który obejmuje też kolejny weekend, czyli to przedłużenie zasad bezpieczeństwa będzie obowiązywało do 18 kwietnia i wtedy w przyszłym tygodniu będziemy podejmowali kolejną decyzję, co robić dalej – powiedział szef MZ.

Obostrzenia 7.04: Co ze sportem?

To oznacza, że działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona jedynie dla sportu zawodowego, a wydarzenia nie mogą odbywać się przy udziale publiczności. Ograniczenie dostępu do tych obiektów, wprowadzone już w marcu m.in. dla sportowców-amatorów, to efekt dużej liczby zakażeń COVID-19. Ta zmiana ma na celu ułatwienie zadania sportowcom, którzy przygotowują się do udziału w igrzyskach - w miejscach, w których trenują, nie będą mogły pojawiać się już żadne osoby, niebędące członkami narodowych kadr.

- Wyłącznie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i paraolimpijskich będą uprawnieni do korzystania z basenów, siłowni oraz klubów i centrów fitness. 2 kwietnia wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów (...), które doprecyzowuje regulacje w zakresie korzystania z wymienionych obiektów - czytamy w ministerialnym komunikacie.

W środę 7 kwietnia w Polsce odnotowano 14 910 przypadków zakażenia koronawirusem.

RadioZET.pl/PAP