Odwołano kolarskie klasyki Paris-Roubaix i Liege-Bastogne-Liege

17.03.2020 18:35
odwołano kolarskie klasyki

Kolarskie klasyki Paris-Roubaix (12 kwietnia) i Liege-Bastogne-Liege (26 kwietnia) zostały przełożone z powodu szerzącego się na świecie koronawirusa - poinformowali we wtorek organizatorzy. To oznacza, że wiosną praktycznie nie będzie wyścigów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

To kolejne wyścigi najwyższej kategorii World Tour odwołane ze względu na pandemię. Międzynarodowa Unia Kolarska ogłosiła wcześniej anulowanie wszystkich zawodów z jej kalendarza do 3 kwietnia włącznie.

W ubiegłym tygodniu przełożono Giro d’Italia (9-31 maja) na nieokreślony jeszcze termin.

Z marcowych wyścigów cyklu World Tour udało się przeprowadzić tylko Paryż-Nicea.

Zgodnie z kalendarzem ma się odbyć Tour de France. Kolarze mają się ścigać między 27 czerwca a 19 lipca. Wielu planuje prosto z Paryża lecieć do Tokio na igrzyska olimpijskie.

Nie wiadomo, kiedy rozpocznie się sezon szosowy w Polsce. W poniedziałek organizatorzy wyścigu CCC Tour Grody Piastowskie, który był planowany w dniach 8-10 maja, poinformowali o przesunięciu go na termin późniejszy.

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 190 tys. przypadków zakażenia i ponad 7,5 tys. zgonów. W Europie najgorsza sytuacja jest we Włoszech, gdzie jest już prawie 28 tys. zarażonych, a ponad 2 tys. osób zmarło. W Polsce odnotowano dotychczas 221 przypadków, zmarło pięć osób.

RadioZET.pl/PAP