Zamknij

Nowe ograniczenia dla branży fitness. Rząd usunął lukę w prawie

22.12.2020 11:59
klub fitness
fot. Jakub Kaminski/East News

Rząd opublikował rozporządzenie wprowadzające dodatkowe obostrzenia, które będą obowiązywać w dniach 28 grudnia – 17 stycznia. Wśród ograniczeń pojawiła się zmiana, która dotknie branżę fitness.

  • Od 28 grudnia do 17 stycznia w życie wejdą dodatkowe obostrzenia zapowiadane przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego;
  • Rząd w rozporządzeniu zamknął branży fitness pewną lukę, wykorzystywaną przez właścicieli;
  • Siłownie i kluby fitness będą dostępne tylko dla profesjonalnych sportowców.

W ubiegły czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił wprowadzenie dodatkowych obostrzeń, które będą obowiązywać między 28 grudnia a 17 stycznia. Na ten czas zostaną zamknięte hotele na wyjazdy służbowe, stoki narciarskie oraz galerie handlowe. Przepisy objęły także siłownie i kluby fitness.

We wtorek, 22 grudnia opublikowano rozporządzenie, które wprowadza kolejne ustalenia. Zgodnie z nim ustanowiono zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności związanej z prowadzeniem dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, a także siłowni, klubów i centrów fitness oraz działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej.

Koronawirus: Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Kluby fitness tylko dla profesjonalnych sportowców

Rząd obejmując w przepisach kluby fitness i siłownie, zamknął lukę dla właścicieli, którzy obchodzili zakazy. Do tej pory z obiektów na siłowniach czy klubach fitness mogły też korzystać „osoby przygotowujące się do zawodów oraz uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego”. Wobec czego właściciele w swoich lokalach organizowali „zawody sportowe”, aby móc udostępniać je pod pozorem „przygotowania” się do nich. Od dnia 28 grudnia z klubów fitness będą mogli korzystać tylko profesjonalni sportowcy.

Nowe obostrzenia na sylwestra, wigilię i święta. Rozporządzenie opublikowane

W rozporządzeniu mamy pewne wyjątki, które wyłączają od zakazu "zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy".

RadioZET.pl/