Zamknij

Siłownie otwarte, ale dla nielicznych. Kto może chodzić na fitness?

16.10.2020 22:27
siłownia, koronawirus
fot. Shutterstock

Siłownie, baseny, kluby i centra fitness są wyłączone z zakazu prowadzenia działalności - głosi najnowsza decyzja ministerstwa sportu ws. zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii koronawirusa. Nie oznacza to jednak, że każdy będzie mógł pójść na siłownię czy basen.

Siłownie i baseny będą otwarte, ale tylko dla niektórych osób. Jak poinformowało Ministerstwo Sportu, z zakazu prowadzenia działalności wyłączone są obiekty, które:

  • działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
  • są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
  • są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Tym samym siłownie i baseny pozostaną otwarte, ale nie dla wszystkich osób. Rząd wprowadził jednak nowe zasady nie tylko dla siłowni i basenów, ale też dla aquaparków czy szkół tańca.

Rząd zmienia decyzję. Baseny otwarte, ale tylko dla niektórych

W zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób) może brać udział nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia.

Ministerstwo Sportu

Jeśli chodzi o szkoły tańca, to "sportowe kluby taneczne i szkoły tańca są wyłączone z zakazu prowadzenia działalności polegającej na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni".

Koronawirus. Nowe zasady bezpieczeństwa w sporcie:

  • siłowni, klubów i centrów fitness,
  • basenów i aquaparków,
  • sportowych klubów tanecznych i szkół tańca,
  • współzawodnictwa sportowego,
  • udziału publiczności

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/PAP/AN