Zamknij

Chiny boją się drugiej fali koronawirusa. Nie zezwalają na imprezy sportowe

01.04.2020 00:44
Koronawirus
fot. PAP/EPA

Chińskie władze wykluczyły we wtorek szybkie wznowienie wszelkich zawodów sportowych. Powodem są obawy przed drugą falą zakażeń koronawirusem, która miałaby nadciągnąć z zagranicy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Aby lepiej zapobiegać i kontrolować epidemię żadne większe wydarzenie sportowe, takie jak masowe biegi, nie może być wznowione - ogłosiła Generalna Administracja Sportu w komunikacie przekazanym mediom.

Decyzja władz ucina spekulacje medialne na temat wznowienia już w najbliższych tygodniach rozgrywek ligowych m.in. w piłce nożnej i w koszykówce w związku z malejącą liczbą przypadków koronawirusa.

W minioną sobotę chińskie władze zamknęły granice przed cudzoziemcami, nawet przed rezydentami i osobami posiadającymi pozwolenie na pracę. Do Chin nie mógł wrócić m.in. piłkarz reprezentacji Brazylii Paulinho, grający w Evergrande Kanton.

Pandemia koronawirusa wybuchła w chińskim mieście Wuhan pod koniec ubiegłego roku. Obecnie w Chinach notuje się niewiele nowych przypadków zakażeń (według oficjalnych danych we wtorek było ich tylko 79), w odróżnieniu od najbardziej dotkniętych epidemią USA, Włoch i Hiszpanii.

Na całym świecie stwierdzono dotychczas ponad 846 tys. zakażeń oraz ponad 41,4 tys. zgonów. Jak podają chińskie władze, w ich kraju zachorowało 81,5 tys. osób, a zmarło 3305.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP/AN