Zamknij

Kubica daje sobie 80-90 procent szans na powrót do F1! Będzie kolejny test?

Krzysztof Sobczak
04.07.2017 19:02
Robert Kubica
fot. Facebook/Renault Sport F1

Robert Kubica ocenia swoje szanse na powrót do Formuły 1 na 80-90 procent. Tymczasem dziennikarz BBC Andrew Benson poinformował, że w najbliższym czasie Polak ponownie przetestuje bolid Renault.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica ponownie wystartuje w wyścigu F1?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podobnie jak było w przypadku sprawdzianu w Walencji, kolejne testy owiane są tajemnicą i brak jest szczegółów. Benson donosi jednak, że sprawa jest już przesądzona, a według krążących plotek, mogłoby do nich dojść na torze Paul Ricard, na którym w przyszłym sezonie odbędzie się Grand Prix Francji.

Zobacz także

- Wraz z zespołem będą dalej sprawdzać, czy możliwy jest jego come-back do Formuły 1 po doznaniu urazów, które odmieniły jego życie. Zaplanowano kolejny test, ale Renault nie zdradza detali - napisał w swoim artykule Benson.

Z 10 do 90 procent

Przed wspominanymi testami w Walencji Robert Kubica przyznał, że jego szanse na powrót do F1 są niewielkie. Ocenił je na 10-20 procent. W Hiszpanii osiągał jednak bardzo dobre rezultaty, według medialnych doniesień był szybszy niż trzeci kierowca francuskiej stajni Siergiej Sirotkin i bez problemu panował nad bolidem. Po tym sprawdzianie sytuacja diametralnie się zmieniła.

- Ponieważ jestem realistą i twardo stoję na ziemi, dałbym sobie 80-90 procent - powiedział krakowianin w wywiadzie dla "Auto Express".

Od pewnego czasu spekuluje się, że Kubica mógłby zastąpić za kierownicą bolidu Renault słabo spisującego się Jolyona Palmera. Oficjalnie na razie wszyscy milczą, ale kolejne wypowiedzi Polaka sprawiają, że coś jest na rzeczy, a jego powrót wcale nie musi okazać się nierealnym marzeniem.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/BBC/KS