Zamknij

Szykuje się kolejna wielka impreza sportowa w Polsce? "Zgłosiliśmy aplikację Krakowa"

Marek Garus
06.06.2019 17:33
Kraków
fot. East News

W 2023 roku w Polsce może odbyć się trzecia edycja Igrzysk Europejskich. Jako główni kandydaci do wspólnej organizacji imprezy wysunęły się Małopolska i miasto Kraków.

Kraków i województwo małopolskie są jedynymi chętnymi do zorganizowania Igrzysk Europejskich w 2023 roku - powiadomił w czwartek Narodowy Komitet Olimpijski.

Wcześniej informowano, że prócz Krakowa chętne do organizacji tej wielkiej imprezy sportowej są również Katowice i rosyjski Kazań, jednak oba miasta ostatecznie wycofały swoje aplikacje.

Zobacz także

Kraków i Małopolska jedynymi kandydatami na gospodarzy Igrzysk Europejskich w 2023 roku

Wobec takiej sytuacji ciężko, aby zgłoszenie krakowian zostało odrzucone, jednak na oficjalne ogłoszenie gospodarza Igrzysk trzeba będzie poczekać do 22 czerwca. Wówczas odbędzie się zebranie Rady Europejskiego Komitetu Olimpijskiego, w czasie którego zostanie podjęta ostateczna decyzja.

- Na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Europejskiego Komitetu Olimpijskiego, które będzie miało miejsce 22 czerwca w Mińsku przy okazji igrzysk europejskich, zapadnie decyzja. Z tego, co mi wiadomo, nie ma innych kandydatur. Należy się zatem spodziewać, że to Kraków i Małopolska zostaną wybrane. Na razie nie wiadomo jednak jeszcze, w jakich miastach będzie się odbywała ta impreza. Polski Komitet Olimpijski nie będzie jej organizatorem, więc to nie my będziemy przedstawiać koncepcje związane z programem i umiejscowieniem dyscyplin - powiedział Adam Krzesiński, sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego w rozmowie z Onet Sport.

Zobacz także

Lista konkurencji na Igrzyskach Europejskich

Przypomnijmy, że pierwsza, inauguracyjna edycja Igrzysk Europejskich odbyła się w Baku, w 2015 roku. Kolejna rozpocznie się za niespełna dwa tygodnie, w Mińsku, w czasie której sportowcy będą walczyć o medale w następujących dyscyplinach sportowych: badminton, koszykówka 3х3, boks, zapasy (styl klasyczny i wolny), kolarstwo (torowe i szosowe), gimnastyka (akrobatyka sportowa, gimnastyka sportowa, gimnastyka artystyczna, skoki na trampolinie, aerobik sportowy), wioślarstwo i kajakarstwo, judo, karate, lekkoatletyka, sambo, łucznictwo, strzelanie i strzelanie do rzutków, tenis stołowy oraz piłka nożna plażowa.

RadioZET.pl/sport.onet.pl/MG