Zamknij

Kolarz wleciał w kibiców. Dramatyczny wypadek na torze

Maciej Walasek
01.08.2022 19:09

W czasie niedzielnych zmagań w ramach Igrzysk Wspólnoty Narodów w Birmingham doszło do dramatycznego wypadku. Podczas wyścigu fani byli świadkami przerażających scen, gdzie dwóch kolarzy dosłownie wyleciało w powietrze. Najbardziej ucierpiał Matt Walls, który wpadł na grupę kibiców.

Kolarz wleciał w kibiców. Dramatyczny wypadek na torze
fot. PAP/EPA

W trakcie sesji kwalifikacyjnej w wyścigu kolarzy torowych mężczyzn doszło do przerażającego wypadku. W trakcie rywalizacji aż dwóch kolarzy uczestniczyło w groźnie wyglądającym wypadku. Jeden z nich Matt Walls po najechaniu na bandę, wyleciał w powietrze, spadając na grupę kibiców. Z kolei Derek Gee wylądował na torze. W wypadku uczestniczyli także inni kolarze, którzy próbowali ominąć sportowców.

Walls przez prawie 40 minut był opatrywany przez służby medyczne i razem z Gee, a także Matthew Bostockiem trafili do szpitala. Jak poinformował "Th Guardian" Walls, który najbardziej ucierpiał w wypadku, opuścił placówkę.

Dramatyczny wypadek. Jeden z kolarzy wjechał w kibiców [WIDEO]

"Zawodnik nie ma poważnych obrażeń, zostały mu założony szwy na twarzy, ponadto jest poobijany i ma kilka zadrapań" - czytamy w dzienniku.

Poza kolarzami rannych zostało dwóch kibiców: dziewczynka i mężczyzna, którym została udzielona pomoc medyczna na torze.

"Chcemy przekazać nasze najlepsze życzenia wszystkim kolarzom biorącym udział w wypadku, jak i poszkodowanym kibicom. Chcieliśmy również podziękować zespołom medycznym za ich fachową opiekę" - mówili organizatorzy.

RadioZET.pl