Międzynarodowa Unia Kolarska zdyskwalifikowała dwóch Słoweńców za doping

09.10.2019 19:20
Borut Bozic
fot. AFP/EAST NEWS

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zdyskwalifikowała Kristijana Korena i Boruta Bozica za doping. Obaj Słoweńcy dopuścili się złamania przepisów antydopingowych w latach 2011-2012.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zdyskwalifikowała na dwa lata słoweńskiego zawodnika Kristijana Korena i jego rodaka Boruta Bozica, dyrektora sportowego, za złamanie przepisów antydopingowych.

Kolarstwo: Kristijan Koren i Borut Bozic zdyskwalifikowani za doping

Dowody przeciwko obu zebrała austriacka policja przy okazji Operacji "Aderlass". Koren dopuścił się złamania regulaminu w latach 2011-12, a Bozic - w 2012 roku, kiedy był jeszcze aktywnym kolarzem. Obaj zostali tymczasowo zawieszeni podczas majowego Giro d'Italia.

Afera dopingowa wybuchła pod koniec lutego podczas narciarskich mistrzostw świata w Seefeld. W ramach Operacji "Aderlass" (co znaczy "upuszczanie krwi") zatrzymano wówczas kilku biegaczy narciarskich z Austrii, Estonii i Kazachstanu oraz niemieckiego lekarza sportowego Marka Schmidta i jego asystenta.

Zamieszani w dopingowy proceder byli także austriaccy kolarze Georg Preidler (zwycięzca jednego z etapów ubiegłorocznego Tour de Pologne) i Stefan Denifl (triumfator etapu Vuelta a Espana 2017), których UCI zawiesiła na początku marca.

RadioZET.pl/PAP