Zamknij

Bolid Roberta Kubicy miał specjalnie poszerzony kokpit? Kibice podzieleni [FOTO]

Krzysztof Sobczak
29.11.2017 10:32
Robert Kubica
fot. Twitter/Williams Racing

W sieci krąży zdjęcie, które rzekomo wskazuje na fakt przeróbek, jakich dokonał zespół Williamsa w bolidzie Roberta Kubicy. Kibice są jednak mocno podzieleni w kwestii interpretacji tej fotografii.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica podpisze kontrakt z Williamsem?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na trop "modyfikacji" jako pierwsi wpadli niemieccy dziennikarze, którzy zauważyli, że kokpit bolidu Williamsa jest poszerzony na wysokości kierownicy. Miało to ułatwiać Polakowi prowadzenie samochodu prawą ręką, która nie jest tak sprawna jak przed wypadkiem.

Zobacz także

Fotografia nie jest jednoznaczna i nie rozwiewa wszystkich wątpliwości. Jedni widzą na niej specjalne, głębsze "wcięcie" tylko po prawej stronie, dla innych jest ono symetryczne, a jeszcze inni zauważyli, że bolid Kubicy wygląda dokładnie tak samo, jak auta sprzed... dwóch sezonów, a opisywanie rzekomych zmian jest jedynie "szukaniem dziury w całym".

Zmiany nie są niczym nadzwyczajnym

Nawet jeśli dokonano modyfikacji, to... co z tego? Jeśli delikatnie większe wcięcie ma zwiększyć komfort prowadzenia pojazdu, to nie ma w tym absolutnie nic sensacyjnego. Tym bardziej, że nie od dziś wiadomo, że zmiany w kokpicie oraz w układzie przycisków na kierownicy dostosowywane są indywidualnie do każdego kierowcy, różnią się one nawet wewnątrz teamu. Wspominał o tym m.in. Paddy Lowe, dyrektor techniczny Williamsa.

- Większość zawodników F1 ma własne preferencje, jeśli chodzi o kierownicę. W wielu zespołach ten element różni się nawet między duetem kierowców - przyznał Lowe.

Kluczowe dwa dni

We wtorek Robert Kubica na torze w Abu Zabi przejechał 100 okrążeń, czyli ponad 550 km. Według informacji płynących z Williamsa, Polak spisał się bardzo dobrze i w pełni wykonał plan, jaki mu nakreślono. Sprawdził się zarówno w krótkich, jak i długich przejazdach i przekazał zespołowi wiele cennych informacji zwrotnych. W środę krakowianin powalczy o jak najlepszy czas.

RadioZET.pl/KS