Zamknij

Jest WIDEO z miejsca katastrofy helikoptera Kobego Bryanta [NOWE FAKTY]

29.01.2020 10:14
katastrofa helikoptera Kobego Bryanta
fot. YouTube/NTSB

Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu opublikowała nagranie wideo z miejsca katastrofy helikoptera, w której w niedzielę wieczorem zginął Kobe Bryant. Na materiale widać szczątki śmigłowca, które - jak poinformowała rzecznik prasowa, Jennifer Homendy - porozrzucane są na terenie aż 180 metrów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Służby cały czas zbierają dowody i pracują nad tym, aby ustalić, dlaczego doszło do tragedii. Ze względu na górzysty teren nie jest to jednak łatwe. Prace mają potrwać nawet pięć dni.

Rzecznik prasowa Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) przekazała pierwsze wyniki śledztwa. Okazuje się, że w helikopterze nie było tzw. czarnej skrzynki, czyli rejestratora parametrów lotu, który zdecydowanie ułatwia późniejsze ustalenie przyczyn wypadków lotniczych.

Ponadto - jak wynika z informacji ESPN - w śmigłowcu nie było zainstalowanego specjalnego systemu, który ostrzega przed zbyt mała odległością od ziemi.

WIDEO z miejsca katastrofy helikoptera Kobego Bryanta:

Przypomnijmy, że dzień wcześniej New York Post dotarł do świadka zdarzenia, który dokładnie opisał, co się stało.

CZYTAJ WIĘCEJ: Świadek opisał katastrofę Bryanta: Mam nadzieję, że nie cierpieli

W katastrofie śmigłowca, do której doszło w Calabasas w stanie Kalifornia, zginęło łącznie dziewięć osób - pilot i ośmiu pasażerów, w tym Bryant i jego 13-letnia córka Gianna.

Kobe Bryant był jednym z najlepszych koszykarzy w historii. W swoim dorobku miał m.in. pięć tytułów mistrzowskich NBA i dwa złote medale igrzysk olimpijskich wywalczone z reprezentacją USA w 2008 i 2012 roku. Miał 41 lat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

RadioZET.pl/PAP/AN