Zamknij

Chwile tuż przed śmiercią Bryanta. Wyciekła rozmowa z pilotem [WIDEO]

27.01.2020 12:43
Kobe Bryant nie żyje
fot. PAP/EPA

Kobe Bryant w niedzielę wieczorem zginął w katastrofie śmigłowca. Do sieci trafiło nagranie z ostatnich chwil przed wypadkiem, na którym usłyszeć możemy rozmowę pilota z pracownikami wieży kontrolnej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Tuż przed katastrofą helikoptera pilot otrzymał wiadomość, że leci zbyt nisko. - Jesteś w teraz na niewystarczającej wysokości - mówi kontroler na nagraniu. Niestety pilot nie zdążył zareagować na ten komunikat. Moment później wieża straciła z nim kontakt i doszło do wypadku.

Przyczyny katastrofy nie zostały jeszcze oficjalnie podane. Media spekulują jednak, że powodem wypadku była gęsta mgła i ograniczona widoczność.

CZYTAJ WIĘCEJ: FBI rozpoczęło śledztwo ws. śmierci Bryanta. Znamy przyczynę tragedii?

W katastrofie śmigłowca, do której doszło w Calabasas w stanie Kalifornia, zginęło łącznie dziewięć osób - pilot i ośmiu pasażerów, w tym Bryant i jego 13-letnia córka Gianna.

Kobe Bryant był jednym z najlepszych koszykarzy w historii. W swoim dorobku miał m.in. pięć tytułów mistrzowskich NBA i dwa złote medale igrzysk olimpijskich wywalczone z reprezentacją USA w 2008 i 2012 roku. Miał 41 lat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

RadioZET.pl/AN

Posłuchaj podcastu