Zamknij

Kosmiczna kierownica Roberta Kubicy. Zdjęcie wiele wyjaśnia [FOTO]

Maciej Walasek
30.11.2018 18:39
Robert Kubica
fot. Glenn Dunbar / LAT Images/EAST NEWS

Robert Kubica został podstawowym kierowcą Williamsa. Jednak pełny powrót Polaka do F1 wciąż budzi dyskusję na temat jego kontuzjowanej ręki.  Okazuje się, że jego kierownica niewiele różni się od tej, jaką miał Lance Stroll.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Robert Kubica powraca do królowej sportów motorowych w sezonie 2019. Krakowianin został podstawowym zawodnikiem Williamsa. Kiedy w świecie Formuły 1 pojawił się ogromny entuzjazm, niektórzy mają wątpliwości, co do sprawności 33-latka. Głównie chodzi o ograniczoną ruchomość prawej ręki. Eksperci zastanawiają się, czy kierownica polskiego kierowcy będzie mocno zmodyfikowana.

Zobacz także

Tobi Gruener z „Auto Motor und Sport” opublikował zdjęcie na Twitterze, które powinno rozwiać wszelkie wątpliwości. Dziennikarz niemieckiego magazynu przedstawił fotografię porównującą kierownicę Kubicy i tej, której używał Lance Stroll.

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że kierownica i konkretne przyciski są indywidualną sprawą każdego zawodnika, który może sam ustalić, co i gdzie ma się dokładnie znajdować. Na zdjęciu widzimy, że kierownice Kubicy i Strolla niewiele się od siebie różnią. To chyba ostateczny dowód na to, że 33-latek nie ma żadnego problemu z kontrolowaniem samochodu podczas jazdy.

Poza tym należy mieć na uwadze słowa Roberta. Krakowianin wielokrotnie podkreślał, że gdyby sam czuł jakiekolwiek ograniczenia, to w ogóle nie brałby się za powrót do Formuły 1.

RadioZET.pl/Twitter/MW