Zamknij

Kiedy otwarcie siłowni i basenów? Kiedy zostaną otwarte? [OBOSTRZENIA]

14.04.2021 17:22
siłownia
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Kiedy zostaną otwarte siłownie i baseny? Kiedy otwarcie klubów fitness i siłowni? W Polsce trzecia fala pandemii koronawirusa wciąż daje o sobie znać. W środę, 14 kwietnia ogłoszono przedłużenie obowiązujących obostrzeń z pewnymi wyjątkami. Jak obecnie prezentuje się sytuacja?

Siłownie i baseny po raz pierwszy zostały zamknięte w ubiegłym roku w momencie wybuchu pandemii koronawirusa. Po kilku dobrych tygodniach, gdy liczba zakażeń spadała, rząd ogłosił otwarcie tych obiektów na początku czerwca.

Niestety, ale otwarcie siłowni i basenów nie trwało długo. Wraz z nadejściem drugiej fali koronawirusa władze postanowiły ponownie zamknąć obiekty sportowe w połowie października. Zamknięte siłownie, baseny czy kluby fitness pozostają zamknięte od pół roku i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie cokolwiek się zmieni.

Obostrzenia przedłużone o ponad tydzień. Trudna sytuacja w szpitalach

Siłownie i baseny: Kiedy zostaną otwarte? [OBOSTRZENIA 7.04]

W środę 7 kwietnia na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że obowiązujące restrykcje zostaną przedłużone co najmniej do 18 kwietnia. W środę, 14 kwietnia minister zdrowia poinformował o przedłużeniu obowiązujących restrykcji do 3 maja. Jednak Niedzielski ogłosił, że po 18 kwietnia znów będzie można ćwiczyć na obiektach, które zostały zamknięte na czas świąt Wielkiej Nocy. - Dopuszczamy sport na świeżym powietrzu dla grup do 25 osób - poinformował szef resortu.

Działalność obiektów sportowych pozostaje ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

Jeżeli poznamy konkretną datę ws. otwarcia siłowni i basenów, tekst zostanie zaktualizowany.

RadioZET.pl