Zamknij

Kiedy otwarcie siłowni i basenów? Kiedy będą otwarte? [OBOSTRZENIA 12.05]

12.05.2021 13:46
siłownia
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Kiedy zostaną otwarte siłownie i baseny? Kiedy otwarcie klubów fitness i siłowni? W Polsce trzecia fala pandemii koronawirusa wciąż daje o sobie znać. Minister zdrowia Adam Niedzielski i premier Mateusz Morawiecki na środowej konferencji prasowej 28 kwietnia podali datę otwarcia siłowni, które zostaną otwarte jeszcze w maju.

Siłownie i baseny po raz pierwszy zostały zamknięte w ubiegłym roku w momencie wybuchu pandemii koronawirusa. Po kilku dobrych tygodniach, gdy liczba zakażeń spadała, rząd ogłosił otwarcie tych obiektów na początku czerwca.

Niestety, ale otwarcie siłowni i basenów nie trwało długo. Wraz z nadejściem drugiej fali koronawirusa władze postanowiły ponownie zamknąć obiekty sportowe w połowie października. Zamknięte siłownie, baseny czy kluby fitness pozostają zamknięte od pół roku i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie cokolwiek się zmieni.

Otwarcie siłowni wcześniej niż zapowiadano. Premier podał datę

Siłownie i baseny: Kiedy zostaną otwarte?

Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z Radiem ZET 20 kwietnia br. powiedział, że "otwarcie siłowni znajduje się na końcu kolejki luzowania obostrzeń".

Na środowej konferencji prasowej 12 maja minister zdrowia Adam Niedzielski razem z premierem Mateuszem Morawieckim ogłosili plan odmrażania gospodarki, który objął siłownie.

Świetne wieści dla kibiców. Wrócą na trybuny jeszcze w tym sezonie

Baseny zostały otwarte już 1 maja dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży przy maksymalnym 50-procentowym obłożeniu obiektu.

Z kolei siłownie będą otwarte od piątku, 28 maja w reżimie sanitarnym i limicie 1 osoby na 15 metrów kwadratowych.

RadioZET.pl