Zmarł były wicemistrz świata w pływaniu Kenneth To. Miał 26 lat

Krzysztof Sobczak
19.03.2019 19:35
Kenneth To nie żyje
fot. Instagram/Kenneth To

Po treningu na Florydzie zmarł 26-letni reprezentant Hongkongu, do 2016 roku Australii, srebrny medalista pływackich mistrzostw świata w Barcelonie w 2013 roku w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym Kenneth To. Przyczyna zgonu na razie nie jest znana.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Pływak poczuł się słabo w czasie treningu i po przewiezieniu do szpitala zmarł" - poinformował Hong Kong Sports Institute we wtorek.

Sportowiec przebywał na trzymiesięcznym obozie treningowym na Uniwersytecie Florydy w Gainesville, gdzie przygotowywał się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio.

Kenneth To - kim był, sukcesy pływaka

Talent To, eksplodował w czasie Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Singapurze w 2010 roku, gdzie zdobył sześć medali - jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe (w tym trzy w konkurencjach indywidualnych). Wtedy jeszcze reprezentował Australię.

Urodzony w Hongkongu To, mając dwa lata wyemigrował z rodzicami do Australii.

Z MŚ 2012 na krótkim basenie w Stambule przywiózł jeden srebrny (100 m stylem zmiennym) i dwa brązowe krążki (sztafety 4x100 m st. zmiennym i 4x100 m st. dowolnym). W MŚ 2013 w Barcelonie zdobył srebro w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym, ale startował tylko w eliminacjach.

RadioZET.pl/PAP/KS