Wicemistrzyni olimpijska popełniła samobójstwo. Miała zaledwie 23 lata

Krzysztof Sobczak
10.03.2019 20:58
Kelly Catlin nie żyje
fot. Twitter/USACycling

Trzykrotna mistrzyni świata oraz wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie torowym Kelly Catlin popełniła samobójstwo. Jej ciało znaleziono w piątek w rezydencji w Kalifornii. Miała 23 lata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Informację o śmierci Kelly Catlin jako pierwszy podał portal VeloNews, w którym ukazywały się artykuły kolarki. Redakcja otrzymała maila z potwierdzeniem tej wiadomości od ojca Kelly, Marka. Następnie oświadczenie w tej sprawie wystosował prezes amerykańskiej federacji kolarskiej, Rob DeMartini.

"Społeczność kolarzy w USA poniosła druzgocącą stratę wraz z odejście Kelly Catlin" - napisał. "Była dla nas kimś więcej niż zawodniczką, na zawsze będzie członkiem kolarskiej rodziny" - dodał.

Kelly Catlin - sukcesy

23-letnia Kelly Catlin największe sukcesy osiągała właśnie z drużyną. Jest trzykrotną mistrzynią świata w wyścigu na dochodzenie, a w 2016 roku wraz z Sarah Hammer, Chloe Dygert i Jennifer Valente wywalczyła srebrny medal olimpijski w Rio de Janeiro w tej konkurencji.

Znalazła się również w składzie reprezentacji Stanów Zjednoczonych na tegoroczne mistrzostwa świata w Pruszkowie, ale ostatecznie zrezygnowała z przyjazdu do Polski.

RadioZET.pl/natorze.pl/usacycling.org/velonews.com/KS