Zamknij

Katherina Diaz nie żyje. Surferka zmarła w wieku 22 lat

22.03.2021 18:01
Katherina Diaz nie żyje
fot. Shutterstock

Katherina Diaz nie żyje. Surferka weszła do wody, gdzie została porażona piorunem. Miała 22 lata.

Katherina Diaz przygotowywała się do zawodów ISA World Surfing Games, które miały odbyć się na przełomie maja i czerwca tego roku w Salwadorze. Nagrodą dla najlepszych zawodniczek była możliwość wystąpienia na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

W czasie piątkowego treningu Diaz przebywała na plaży El Tunco. Po wejściu do oceanu została trafiona piorunem. Mimo akcji ratowniczej nie udało się jej uratować. Jak poinformował hiszpański „AS”, nagła zmiana pogody zaskoczyła wszystkie osoby znajdujące się w pobliżu. Na niebie miało nie być żadnej chmury i nic nie zapowiadało nadejścia burzy.

Katherine Diaz nie żyje

Wielki sportowiec, który reprezentował nasz kraj, opuścił nas. Do zobaczenia wkrótce, wielki wojowniku. Salwador pogrąża się w żałobie – napisała Salwadorska Federacja Surfingowa.

- Z ciężkim sercem dowiedzieliśmy się o śmierci Diaz. Katherine jako globalna ambasadorka sportu ucieleśnia radość i energię, które sprawiają, że surfing jest tak wyjątkowy i drogi dla nas wszystkich. Z dumą reprezentowała swój kraj na międzynarodowych zawodach, w których się wyróżniała. Nigdy Cię nie zapomnimy – czytamy na profilu Międzynarodowego Stowarzyszenia Surfingu.

Katherine Diaz wiązała nadzieje ze startem na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W tym roku surfing będzie jedną z czterech dyscyplin, które zadebiutują w imprezie czterolecia.

RadioZET.pl